Jau keleri metai, kai darželyje aktyviai įgyvendinamas tęstinis projektas „Augu sveikas ir saugus“, kuriam finansavimas skirtas iš Kalvarijos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos ir lopšelio-darželio lėšų.
Projekto tikslas- saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą. Įgyvendinta įvairios veiklos, kurios vaikams suteikia žinių apie sveiką gyvenimo būdą, stiprina vaikų judėjimo įgūdžius, sveiko maitinimosi įpročius, suteikiami sveikos gyvensenos pagrindai.
Rugsėjo mėnesį organizuota žygis ir piknikas į Kalvarijos miesto Karališką parką vyresniesiems darželio vaikams, į žaidimų aikštelę mažesniesiems, o patys mažiausieji keliavo ir piknikavo darželio kiemo takeliais. Žygis pėsčiomis, jau tapęs darželio tradicija moko vaikus saugaus elgesio gatvėje, pagalbos vienas kitam, draugiškumo, atsakingumo ir ištvermės.
Jogos užsiėmimų su jogos instruktore metu vaikai įgijo žinių kaip susikaupti, įgavo pasitikėjimo savimi, pasididžiavimo ir gerų emocijų.
Lapkričio mėnesį grupėse vyko sportinės žaidynės su tėvais, kurių metu vaikai su tėveliais, žaidė, varžėsi įvairiose rungtyse, mokė tėvus, kaip teisingai atlikti įvairius pratimus, užduotis. Visi vaikai apdovanoti prizais.
Gruodžio 2 d. organizavome tradicines Kalvarijos sav. priešmokyklinio ugdymo grupių sporto žaidynės „Kosminis skrydis“, kuriose dalyvavo priešmokyklinukai iš Kalvarijos savivaldybės mokyklų: „Kosminiai kačiukai“ ir „Mėnulio vaikai“ iš Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“, „Kosmoso patruliai“ – Sangrūdos pagrindinės mokyklos, „Mėnulio žmogeliukai“ – Kalvarijos gimnazijos, „Marsiečiai“ – Jungėnų pagrindinės mokyklos. Susirinkusius vaikus pasveikino kosmonautai, ateiviai ir svečiai atvykę iš įvairių galaktikų: Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ vadovės Dalytė Luckuvienė ir Janina Bukevičienė, Kalvarijos savivaldybės gydytoja Sigita Matulevičiūtė-Jodelienė, Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Marija Kabelkienė, Kalvarijos meno ir sporto mokyklos direktorė Jurgita Šėvelienė.
Aplankę įvairias planetas, atlikę visų galaktikų užduotis, ištyrinėję žvaigždynus pasivaišinę kosmine arbata, vaikai sėkmingai sugrįžo į savo mokyklas. Visos komandos apdovanotos padėkomis ir dovanėlėmis, bei valgomais prizais, kuriais vaišino Kalvarijos savivaldybės administracijos atstovės.
Darželio įrengtoje virtuvėlėje mokytojos drauge su vaikais spaudė sultis, vaisių kokteilius, kepė pyragėlius, sausainukus, vaišinosi ir vaišino darželio darbuotojus.
Psichikos savaitės metu grupėse vaikai mokėsi įsivertinti savo emocijas, nuotaikas, jas nusakyti. Gamino nuotaikų kalendorius, dovanojo vieni kitiems šypsenas. Psichologė padėjo vaikams suprasti, kad rūpintis savo emocine savijauta galima įvairiais būdais: kalbantis apie jausmus, leidžiant laiką su šeima, mokantis naujų dalykų, kalbant mintyse sau gražius žodžius ir pan. Visi kartu sudarė „geros savijautos sąrašą“ – paprastus būdus, kaip kiekvienas gali pasirūpinti savo psichikos sveikata kasdien. Visi pasidalijo, kaip jaučiasi šiandien ir su kokia nuotaika atėjo į darželį. Vaikai mokėsi atpažinti bei įvardyti savo emocijas, suprasdami, kad visos emocijos yra geros, svarbios ir reikalingos – jos padeda mums pažinti save ir kitus. Tokie užsiėmimai padeda vaikams ugdyti emocinio raštingumo įgūdžius, stiprina empatiją, savivertę ir tarpusavio ryšį.
Įsigijome priemones, kurios reikalingos vaikų sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymui (elektrinę sulčiaspaudę, kepimo krosnelę, kokteilinę, trintuvą, serviravimo indus ir įrankius švediško stalo veikloms/ degustacijoms, balansinius dviratukus), papildėme sensorinį kambarį reikalingomis priemones (šviesos stalas, akrilines geometrines figūros, pykčio įveikimo priemonės, laikmačiai).
Ugdome vaikams supratimą, kad mūsų sveikata tai ne tik fizinė sveikata, bet ir tai kaip mes jaučiamės, elgiamės, bendraujame ar maitinamės. Jau nuo mažų dienų siekiame gerinti ir stiprinti vaikų emocinę savijautą bei lavinti emocinį vaiko intelektą.











































